Gdańska Parada Niepodległości 2010…

11 listopada 2010 roku obchodziliśmy w naszym kraju 92 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
W Gdańsku, ulicami Głównego Miasta przeszła kolejny już raz (VIII) barwna i pełna radości Parada Niepodległości, zorganizowana przez Stowarzyszenie Społeczny Urząd Miasta (SUM).
Gdańsk jako jedno z pierwszych miast w Polsce zaczął obchodzić Święto Niepodległości w barwny i wesoły sposób. W imprezie bierze udział wiele organizacji, grup rekonstrukcyjnych i stowarzyszeń. Wśród nich nie zabrakło naszej Ochotniczej Straży Pożarnej Gdańsk-Sobieszewo.
Na paradzie pojawił się nasz SLOp Fiat 125p oraz poczet sztandarowy Zarządu Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.
Obok SLOp’a i pocztu sztandarowego w paradzie wziął udział członek naszej OSP – dh Mariusz „Renegat” Marek na motocyklu „Mastodont”, który sam zbudował w przydomowym warsztacie. Maszyna posiada z silnikiem od Citroena. Na zabytkowym motorze WSK jechał wieloletni członek OSP – dh Bolesław Kaczmarek. Wzbudzał on bardzo duże zainteresowanie wśród płci pięknej po 60 roku życia.
Zaraz za SLOp’em jechał ambulans VW-LT35 ze Stowarzyszenia Na Rzecz Ratownictwa „ADIUTARE”.
Parada zakończyła się na Targu Węglowym w Gdańsku, gdzie mieszkańcy i turyści mogli zobaczyć nasze perełki oraz zrobić sobie z nami zdjęcia pamiątkowe.
(Tekst: dh A.Kaczmarek – Prezes OSP; Zdjęcia: ADIUTARE; dh G.Pilch; A.Jakubiak)


Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.