Ćwiczenia zgrywające przed zawodami „Kopalnia Wieliczka 2010″ – Wieżowiec ul.Piastowska 90C

Po zakończeniu wszystkich zaplanowanych działań w czasie VIII Gdańskiej Parady Niepodległości w dniu 11 listopada 2010 roku udaliśmy się, wspólnie z członkami Stowarzyszenia Na Rzecz Ratownictwa „ADIUTARE” do naszej strażnicy przy ulicy Turystycznej 28 w Gdańsku-Sobieszewie.
W sali szkoleniowej przygotowaliśmy i dopasowaliśmy sprzęt ODO aby następnie udać się na kolejne ćwiczenia zgrywające drużynę, OSP Gdańsk-Sobieszewo i S.N.R.R. „ADIUTARE” do startu w II Barbórkowym Turnieju Strażaków i Ratowników – Kopalnia Soli Wieliczka 2010, który ma odbyć się w dniu 11 grudnia 2010 roku w Kopalni Soli Wieliczka.
Miejscem ćwiczeń był X piętrowy wieżowiec przy ulicy Piastowskiej.
W czasie kilkugodzinnych ćwiczeń drużyna w składzie dh Tomasz Balkiewicz, dh Wojciech Paszkiewicz i rat. Michał Trędowski doskonalili techniki wchodzenia na górę w aparatach powietrznych oraz pełnym ubraniu ochronnym zgodnym z wymogiem regulaminu turnieju.
Ćwiczenia przebiegły zgodnie z planem – podobnie jak wcześniejsze spotkania.
Drużyna przygotowywana jest do zawodów już od czterech miesięcy. Stosowana jest specjalna dieta dla zawodników oraz ćwiczenia poprawiające wydolność.
Nad drużyną czuwają: pod względem technicznym i merytorycznym dh Adam Kaczmarek – Prezes OSP Gdańsk-Sobieszewo, a pod względem medycznym i wydolnościowym rat.med./pielęg. Arkadiusz Kuźmiński – Prezes S.N.R.R. „ADIUTARE”.
Ćwiczenia, plan spotkań oraz zajęcia dodatkowe organizowane raz w tygodniu (takie jak basen, siłownia, odnowa biologiczna, sauna fizjoterapia) ustala kapitan zespołu dh Tomasz Balkiewicz z OSP Gdańsk-Sobieszewo.

Ostatni etap ćwiczeń przed zawodami jest bardzo intensywny, a o wynikach naszej drużyny będziemy mogli się przekonać w czasie zmagań w Wieliczce.
Poniżej prezentujemy zdjęcia i film z ćwiczeń w dniu 11 listopada 2010 roku.

(Tekst i zdjęcia: dh A.Kaczmarek – OSP; rat.med./pielęg.A.Kuźmiński – „ADIUTARE”)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ćwiczenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.