Byliśmy tam… Międzynarodowe Targi Pożarnicze i Ratownicze INTERSCHUTZ 2010 w Lipsku

W dniach 6-9 czerwca 2010 roku odwiedziliśmy Międzynarodowe Targi Pożarnicze i Ratownicze INTERSCHUTZ 2010.
Targi
zostały zorganizowane w Lipsku w Niemczech.
To co było prezentowane w pięciu ogromnych halach przerosło nas. Ilość i jakość sprzętu i pojazdów pokazały nam, że to co znajduje się w naszym kraju niestety mocno ustępuje światowym standardom zarówno poziomem jak i jakością wykonania. Można było zapoznać się ze sprzętem wielu bardzo znanych i cenionych firm takich jak Ziegler, Tochatsu, Haix, Iveco Magirus, Bronto Skylift, WAS, Rosenbauer, Stryker, Ferno oraz tych mniej znanych jak np. Oshkosh czy Everdigm.
Na targach INTERSCHUTZ 2010 zaprezentowało się wiele firm azjatyckich, proponując pojazdy ratownicze, wozy gaśnicze oraz inny sprzęt na bardzo wysokim poziomie i w bardzo ciekawym desingu.
Ceny azjatyckiego sprzętu – podnośników, wozów gaśniczych, ubrań ochronnych były bardzo konkurencyjne w stosunku do ich polskich odpowiedników.
W przypadku wejścia tych firm na nasz rynek można powiedzieć, że jednostkę OSP będzie stać na zakup pojazdu gaśniczego przeznaczonego dla służb lotniskowych.
Obok prezentacji sprzętu ratowniczego i gaśniczego ciągle odbywały się liczne pokazy i inscenizacje akcji ratowniczych takich służb jak straż pożarna,  THW, ASB, DRK, JUH i innych zawodowych i ochotniczych służb.
Na stoisku ASB pokazano metody zabezpieczenia wałów przeciwpowodziowych przy pomocy specjalnej folii o bardzo dużej powierzchni. Jest to tańszy i pewniejszy sposób zabezpieczenia wałów od ich zabezpieczenia samymi workami. Innymi ciekawymi propozycjami były ciągłe prelekcje na temat systemów ratownictwa oraz ochrony p.poż.

Organizacja targów – przygotowanie i logistyka stały na bardzo wysokim – światowym poziomie.
Dojazdy na parking były bardzo czytelne a oznakowanie traktów pieszych i hal niepozostawiało wątpliwości godzie się obecnie znajdowaliśmy.
Targi zakończyliśmy wykonaniem sesji zdjęciowej z podnośnika SCH-55 firmy Bronto Skylift. Niestety podnościk o wysięgu 112 metrów w danym dniu nie był eksploatowany.
Najlepszą relacją z targów są prezentowane poniżej zdjęcia dlatego też zapraszamy do ich przestudiowania.

Ochotniczą Straż Pożarną Gdańsk-Sobieszewo reprezentował Prezes dh Adam Kaczmarek a Stowarzyszenie Na Rzecz Ratownictwa „ADIUTARE” Prezes rat.med./piel. Arkadiusz Kuźmiński.

Za pięć lat też pojedziemy na targi – tym razem w większym składzie…

(Zdjęcia i Tekst: A.Kaczmarek i A.Kuźmiński)

POWYŻEJ: Zdjęcie wykonane w Foto-Studio firmy Rosenbauer

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.