Dzień dziecka w Szkole Podstawowej w Wiślince – 1.06.2010 r.

W dniu 1 czerwca 2010 roku uczniów Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Wiślince (powiat gdański) odwiedzili ratownicy ze Stowarzyszenia Na Rzecz Ratownictwa „ADIUTARE” oraz my – strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Gdańsk-Sobieszewo.
W czasie spotkania zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka mogliśmy pokazać dzieciom oraz gronu pedagogicznemu, na czym polegają zawody dużego zaufania społecznego czyli praca strażaka oraz ratownika.
Dla dzieci oraz nauczycieli przygotowano kilka pokazów przedstawiających pracę dwóch współpracujących ze sobą służb.
Dzieci mogły uczestniczyć też w specjalnie przygotowanych konkursach w czasie, których maluchy musiały na czas ubrać ubranie bojowe strażaka oraz odpowiedzieć na kilka pytań w quizie ratowniczym.
Ratownicy z „ADIUTARE” opowiedzieli jak zachować się w czasie wypadku, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy oraz w jaki sposób wezwać pogotowie ratunkowe.
Strażacy z OSP Gdańsk-Sobieszewo zajęli się tematyką prewencji przeciwpożarowej wyjaśniając m.in. w jaki sposób należy poruszać się po zadymionym pokoju i jak wezwać straż pożarną na miejsce wypadku lub pożaru.
Swoje umiejętności pokazała też młodzież z MDP OSP.
Dzieci były bardzo zafascynowane przygotowanymi pokazami oraz konkurencjami. Z pewnością dzień ten na długo zapadnie w pamięci dzieci oraz grona pedagogicznego.
Na zakończenie niezwykłego spotkania wszyscy zrobili sobie duże pamiątkowe zdjęcie.

(Zdjęcia i tekst: dh A.Kaczmarek; rat.med./piel.A.Kuźmiński)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.