Człowiek na lodzie (Martwa Wisła w Gdańsku-Sobieszewie)

W dniu 29 grudnia 2009 roku około godziny 16:45 nasza jesnostka OSP Gdańsk-Sobieszewo została zadysponowana przez MCPR PSP w Gdańsku do akcji ratowniczej na kanale Martwej Wisły w Gdańsku. Na miejsce udaliśmy się zastępem GBAM 3/16 Star P244L. Na miejsce akcji został zadysponowany również zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gasniczej nr.2 PSP Gdańsk-Śródmieście  oraz zespół ratownictwa medycznego pogotowia ratunkowego w Gdańsku i policja z VII KP w Gdańsku.
Po dotarciu na miejsce stwierdziliśmy iż na lodzie znajduje się przytomny mężczyzna w średnim wieku. Do ewakuacji osoby potrzebne były tzw. sanie lodowe. Jednym z ratowników, który udał się po osobę poszkodowaną był nasz strażak-ratownik dh Tomasz Balkiewicz. Dh Tomasz jest pasjonatą technik związanych z ratownictwem wodnym, które prowadzone są na wielu płaszczyznach.
Zaznaczamy, że akcja prowadzona była o zmroku w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Dh Tomasz Balkiewicz wykazał się ogromnym poczuciem odwagi aby ratować poszkodowanego.
Po ewakuacji osoby na ląd zajęło się nim pogotowie ratunkowe w Gdańsku.
Akcja została zakończona pełnym sukcesem a relacja znalazła się na portalu Gdańsk Nasze Miasto.
(Zdjęcia: dh D.Wolecki; Tekst: Chosse.rox.pl)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akcje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.