Spotkanie opłatkowe członków i sympatyków OSP Gdańsk-Sobieszewo

W dniu 14 grudnia 2009 roku i godzinie 18:00 w sali szkoleniowej strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej Gdańsk-Sobieszewo odbyło się tradycyjne, strażackie spotkanie opłatkowe dla członków i sympatyków OSP Gdańsk-Sobieszewo.
Podczas spotkania zaproszeni goście razem ze strażakami-ochotnikami i ich rodzinami wspólnie pomodlili się i zaśpiewali staropolską pastorałkę pt. „Cicha Noc”. Kolenda była zaśpiewana na kilkanaście głosów. Dziewczyny z MDP OSP postanowiły w przyszłym roku nagrać kolendę i zamieścić ją w serwisie internetowym na chwałę OSP Gdańsk-Sobieszewo.
Ksiądz proboszcz parafii pw.MB Saletyńskiej pobłogosławił wszystkich zebranych a następnie polecił rozdanie opłatków. Po chwili wszyscy zaczeli sobie składać życzenia. Życzenia były składane przy dzwięku przepięknych polskich kolęd.
Po tej części spotkania goście oraz druhny i druhowie przystąpili do konsumpcji niewiarygodnie smacznych strażackich ciast i przekąsek na słodko popijając kawę i herbatę. Spotkanie trwało kilka godzin – sprzyjała temu rodzinna atmosfera, która zapłonęła jak ogień w kominku, a na sali zrobiło się gwarno od rozmów na różne tematy.
.
(Tekst: Prezes OSP dh A.Kaczmarek; Zdjęcia: MDP dh B.Stępniewski)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.