Zebranie Klubu HDK PCK przy KM PSP w Gdańsku

10 kwietnia 2008 roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku przy ulicy Beniowskiego odbyło się zebranie członków Klubu Honorowego Dawcy Krwi PCK przy KM PSP, podczas którego w dowód uznania za najpiękniejszy dar humanitarny – bezinteresowne długoletnie oddawanie krwi, odznaczono odznaką Zasłużony Honorowy Dawca Krwi:

Pierwszego stopnia dh. Bolesława Kaczmarka – OSP Gdańsk-Sobieszewo.

Drugiego stopniast.kpt. Mirosława Chartoniuka – KM PSP Gdańsk.

Wręczenia odznaczeń dokonał bryg. Wojciech Prusak – Komendant Miejski PSP w Gdańsku, w asyście mł.kpt. Wojciecha Wanata – Z-cy Dowódcy JRG-1 PSP w Gdańsku.

Odznaczenie, które otrzymał dr Bolesław Kaczmarek nie jest pierwszym, jakie zostało mu nadane. W swojej kolekcji posiada odznaczenia trzeciego oraz drugiego stopnia nadane przez Pomorski Zarząd Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Gdańsku.

Po uroczystości dr. Bolesław nie ukrywał swojego wzruszenia. Jak nam powiedział: „Oddawanie krwi jest dla mnie czymś szlachetnym i szczególnym. Oddając krew drugiej osobie oddaje też część siebie. Jako strażak-ochotnik wiem, że oddawanie krwi potrzebującym jest jedną z istotnych form ratowania ludzkiego życia. Moja grupa krwi czyli 0 Rh „-” (ujemny) jest bardzo pożądana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku, które często kontaktuje się ze mną telefonicznie aby oddać krew dla osób jej potrzebujących”.

Krew naszego druha i kolegi wielokrotnie już ratowała życie osób dorosłych oraz dzieci.

(Tekst i zdjęcia: Prezes OSP Adam Kaczmarek)

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.